Delta Electronics/Components
Produkt-Nr.:
HCB1050-151L1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
FIXED IND 150NH 40A 0.33MOHM SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Saturation (Isat) | 48A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 40 A |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 0.33mOhm |
| Inductance | 150 nH |
| Series | HCB1050 |
| Type | - |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Delta Electronics/Components |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | - |
| Base Product Number | HCB1050 |