HCL165J1K2CX
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
HCL165J1K2CX
Beschreibung:
HCL165 100W 1K2 5% CABLE 150MM
Auf Lager : 40
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 6.555" (166.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.626" L x 0.285" W (41.30mm x 7.25mm)
Temperature Coefficient -80, +200ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 1.2 kOhms
Series HCL
Power (Watts) 100W