Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
HCM1A1307V2-100-R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 8.3A 17.2MOHM SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.843
$1.843
10
$1.6986
$16.986
25
$1.55686
$38.9215
50
$1.33038
$66.519
100
$1.18883
$118.883
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Current - Saturation (Isat) | 13.5A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.256" (6.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 8.3 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| DC Resistance (DCR) | 17.2mOhm Max |
| Inductance | 10 µH |
| Series | HCM1AV2 |
| Type | - |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | 7MHz |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Iron Powder |