Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
HCMA0503-2R2-R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 6.8A 25 MOHM SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.9595
$0.9595
10
$0.8949
$8.949
25
$0.82612
$20.653
50
$0.68837
$34.4185
100
$0.64714
$64.714
250
$0.578284
$144.571
500
$0.495672
$247.836
1000
$0.4406
$440.6
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Current - Saturation (Isat) | 6.5A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 6.8 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.203" L x 0.201" W (5.15mm x 5.10mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| DC Resistance (DCR) | 25mOhm Max |
| Inductance | 2.2 µH |
| Series | HCMA0503 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Iron Powder |