Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
HCMA1305-100-R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FIXED IND 10UH 9A 21.9 MOHM SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.5865
$1.5865
10
$1.46775
$14.6775
25
$1.34558
$33.6395
50
$1.14988
$57.494
100
$1.027615
$102.7615
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Current - Saturation (Isat) | 16A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 9 A |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| DC Resistance (DCR) | 21.9mOhm Max |
| Inductance | 10 µH |
| Series | HCMA1305 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Iron Powder |