Zuhause / Specialized / HDC-H348-32S1-KR
minImg
HDC-H348-32S1-KR
3M
Produkt-Nr.:
HDC-H348-32S1-KR
Hersteller:
3M
Beschreibung:
CONN HEADER HD 348POS PCB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 3
Number of Positions 348
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Termination Solder
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Series HDC (High Density Connector)
Number of Columns -
Connector Style High Density (HDC, HDI, HPC)
Mfr 3M
Pitch 0.100" (2.54mm)