HDT-0400-48A-RED
3M
Produkt-Nr.:
HDT-0400-48A-RED
Hersteller:
3M
Beschreibung:
HEATSHRINK 0.4" RED
Auf Lager : 194
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Inner Diameter - Recovered 0.150" (3.81mm)
Shrink Temperature 121°C
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color Red
Recovered Wall Thickness 0.090" (2.29mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Series HDT
Shrinkage Ratio 3 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 0.400" (10.16mm)