HE1050310000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
HE1050310000G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
TERM BLK 10POS 34DEG 2.54MM PCB
Benutzer handbuch
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 10
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Thermoplastic
Color Orange
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 22-28 AWG
Number of Levels 1
Series HE
Voltage 150 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mating Orientation 34° (146°) Angle with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features -
Package Bulk
Current 4 A