HF1008R-621G
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
HF1008R-621G
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 620NH 290MA 1.75OHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 30 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 290 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.75Ohm Max
Inductance 620 nH
Series HF1008R
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 375MHz