HGT1S12N60B3DS
Harris Corporation
Produkt-Nr.:
HGT1S12N60B3DS
Hersteller:
Harris Corporation
Paket:
TO-263AB
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
27A, 600V, UFS N-CHANNEL IGBT W/
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 480V, 12A, 25Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 304µJ (on), 250µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 27 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 26ns/150ns
Supplier Device Package TO-263AB
Current - Collector Pulsed (Icm) 110 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 12A
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Gate Charge 78 nC
Power - Max 104 W