HGTG30N60C3
Harris Corporation
Produkt-Nr.:
HGTG30N60C3
Hersteller:
Harris Corporation
Paket:
SUPER-247 (TO-274AA)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
63A, 600V, UFS N-CHANNEL IGBT
Auf Lager : 1321
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 124
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 480V, 30A, 3Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 1.05mJ (on), 2.5mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 63 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 40ns/320ns
Supplier Device Package SUPER-247 (TO-274AA)
Current - Collector Pulsed (Icm) 252 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.8V @ 15V, 30A
Package / Case TO-274AA
Gate Charge 250 nC
Power - Max 208 W