HI0800500000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
HI0800500000G
Beschreibung:
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.579" (14.70mm)
Number of Levels 1
Current - UL 15 A
Contact Material Phosphor Bronze
Features Retention Latches (Non-Wire Side)
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 12-28 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 8
Number of Positions 8
Type Plug, Female Sockets
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.197" (5.00mm)