HK06039N1J-T
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
HK06039N1J-T
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
0201 (0603 Metric)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
FIXED IND 9.1NH 220MA 480MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 220 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 480mOhm Max
Inductance 9.1 nH
Series HK
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.2GHz