HK100512NJ-T
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
HK100512NJ-T
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
0402 (1005 Metric)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
FIXED IND 12NH 330MA 400MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 330 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 12 nH
Series HK
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.7GHz