HK100539NH-T
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
HK100539NH-T
Paket:
01005
Beschreibung:
FIXED INDUCTOR SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.22mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 01005
Ratings -
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Inductance 39 nH
Series HK
Type Multilayer
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.2GHz