HK10053N0S-TV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
HK10053N0S-TV
Paket:
0402 (1005 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 3NH 300MA 160 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 3 nH
Series HK
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz