HK212515NJ-TV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
HK212515NJ-TV
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
0805 (2012 Metric)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
FIXED IND 15NH 160MA 400MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 15 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 160 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 15 nH
Series HK
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.6GHz