HK212539NH-TV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
HK212539NH-TV
Paket:
0805
Beschreibung:
FIXED INDUCTOR SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 18 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 125 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Inductance 39 nH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 1GHz