HK21256N8C-T
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
HK21256N8C-T
Paket:
0805
Beschreibung:
FIXED INDUCTOR SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 15 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 6.8 nH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.8GHz