HK2125R47J-TV
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
HK2125R47J-TV
Paket:
0805 (2012 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 470NH 80MA 1.5 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 10 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Inductance 470 nH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 200MHz