HKQ04025N6J-T
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
HKQ04025N6J-T
Beschreibung:
FIXED IND 5.6NH 170MA 690MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 11 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.23mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 170 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 690mOhm Max
Inductance 5.6 nH
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.4GHz