HKQ0603U2N2S-T
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
HKQ0603U2N2S-T
Hersteller:
Taiyo Yuden
Paket:
0201 (0603 Metric)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
FIXED IND 2.2NH 500MA 200MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 2.2 nH
Series HK, Q Type
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz