HKQ0603W2N6B-T
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
HKQ0603W2N6B-T
Beschreibung:
FIXED IND 2.6NH 560MA 160MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 15 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 560 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 2.6 nH
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 8.5GHz