HLS27DWR0145C
Banner Engineering Corporation
Produkt-Nr.:
HLS27DWR0145C
Beschreibung:
HLS27 HAZARDOUS LOCATION DUAL CO
Benutzer handbuch
Lens Type Tubular, Clear
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Rated Life 50,000 Hours
Ingress Protection IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Cable Leads
Housing Material Aluminum (Al)
Profile (W x H) 1.50" (38.1mm) Dia
Approval Agency CE, cULus
Product Status Active
Weight -
Series HLS27
Power - Rated -
Length 5.71" (145.0mm)
Voltage - Supply 12 ~ 30VDC