HM0580810000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
HM0580810000G
Beschreibung:
TERM BLK 5POS TOP ENTRY 10MM PCB
Benutzer handbuch
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 5
Color Gray
Mounting Type Through Hole, Press-Fit
Series HM
Voltage 250 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.394" (10.00mm)
Package Bulk
Current 8 A