HM0850800000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
HM0850800000G
Beschreibung:
TERM BLK 8POS TOP ENT 5.08MM PCB
Benutzer handbuch
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 8
Color Gray
Mounting Type Through Hole
Series HM
Voltage 250 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.200" (5.08mm)
Package Bulk
Current 8 A