HMK212BJ683KG-T
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
HMK212BJ683KG-T
Beschreibung:
CAP CER 0.068UF 100V X5R 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.068 µF