HMK316BJ224KL-T
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
HMK316BJ224KL-T
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
CAP CER 0.22UF 100V X5R 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.22 µF