HPA5R018J
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
HPA5R018J
Paket:
Axial
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
RES 0.018 OHM 5% 5W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.374" Square x 0.846" L (9.50mm x 21.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 18 mOhms
Series HPA, CGS
Power (Watts) 5W