HPCR0819AK82RST
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
HPCR0819AK82RST
Beschreibung:
RES 82 OHM 10% 2W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 230°C
Composition Ceramic
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.311" Dia x 0.752" L (7.90mm x 19.10mm)
Temperature Coefficient 0/ -800ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 82 Ohms
Series HPCR
Power (Watts) 2W