HPR5RSR47J
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
HPR5RSR47J
Beschreibung:
RES 0.47 OHM 5% 5W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.768" (19.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.571" L x 0.197" W (14.50mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 470 mOhms
Series HPR, CGS
Power (Watts) 5W