HQ0603Q1N4CT01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Produkt-Nr.:
HQ0603Q1N4CT01
Beschreibung:
FIXED IND 1.4NH 1.1A 40MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 20 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.017" (0.42mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40mOhm Max
Inductance 1.4 nH
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 12GHz