Zuhause / DC DC Converters / HQA2W120W050V-N07-S
minImg
HQA2W120W050V-N07-S
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
HQA2W120W050V-N07-S
Paket:
Quarter Brick
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 120W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 40V
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 24A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 90%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Remote On/Off, OCP, OVP
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.39" L x 1.54" W x 0.50" H (60.6mm x 39.5mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series HQA120 (120W)
Power (Watts) 120 W