Zuhause / DC DC Converters / HQA2W120W240V-007-S
minImg
HQA2W120W240V-007-S
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
HQA2W120W240V-007-S
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 24V 120W
Auf Lager : 24
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 40V
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 87%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Remote On/Off, OCP, OTP
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.39" L x 2.20" W x 0.50" H (60.6mm x 55.9mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series HQA120 (120W)
Power (Watts) 120 W