FDK America, Inc., a member of Fujitsu Group
Produkt-Nr.:
HR-4/5AU
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
BATTERY NIMH 1.2V 1.95AH 4/5 A
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$5.8045
$5.8045
10
$4.81555
$48.1555
50
$4.20147
$210.0735
100
$3.965395
$396.5395
250
$3.682162
$920.5405
600
$3.469752
$2081.8512
1200
$3.28091
$3937.092
3000
$3.021276
$9063.828
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Standard Charge Current | 215mA |
| Termination Style | Flat Top (Non-Extending) |
| Discharge Rate | 390mA |
| Battery Cell Size | 4/5A |
| Voltage - Rated | 1.2 V |
| Size / Dimension | 0.67" Dia x 1.69" H (17.0mm x 43.0mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 35.38 g |
| Series | TWICELL |
| Capacity | 1.95Ah |
| Standard Charge Time | 16Hrs |
| Battery Chemistry | Nickel Metal Hydride |
| Shipping Info | - |
| Mfr | FDK America, Inc., a member of Fujitsu Group |
| Shelf Life | - |
| Package | Bulk |