FDK America, Inc., a member of Fujitsu Group
Produkt-Nr.:
HR-4/5AUF2X4
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
BATTERY PACK NIMH 9.6V 4/5 A
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$54.3495
$54.3495
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Termination Style | Solder Tab |
| Number of Cells | 8 |
| Battery Cell Size | 4/5A |
| Voltage - Rated | 9.6 V |
| Size / Dimension | 2.68" L x 1.34" W x 1.69" H (68.0mm x 34.0mm x 43.0mm) |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Weight | 278.96 g |
| Rechargeability | Yes |
| Series | TWICELL |
| Capacity | 1.95Ah |
| Note | Battery packs made with NIMH cells include a thermostat. |
| Battery Chemistry | Nickel Metal Hydride |
| Mfr | FDK America, Inc., a member of Fujitsu Group |
| Package | Bulk |
| Structure | Side to Side, 4 Rows x 2 Cells |