FDK America, Inc., a member of Fujitsu Group
Produkt-Nr.:
HR-AACT
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
BATTERY NIMH 1.2V 950MAH AA
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Standard Charge Current | 100mA |
| Termination Style | Solder Tab |
| Discharge Rate | 190mA |
| Battery Cell Size | AA |
| Voltage - Rated | 1.2 V |
| Size / Dimension | - |
| Product Status | Active |
| Weight | 27.22 g |
| Series | TWICELL |
| Capacity | 950mAh |
| Standard Charge Time | 16Hrs |
| Battery Chemistry | Nickel Metal Hydride |
| Shipping Info | - |
| Mfr | FDK America, Inc., a member of Fujitsu Group |
| Shelf Life | - |
| Package | Bulk |