FDK America, Inc., a member of Fujitsu Group
Produkt-Nr.:
HR-AUC
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH A
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Standard Charge Current | 210mA |
| Termination Style | Flat Top (Non-Extending) |
| Discharge Rate | 380mA |
| Battery Cell Size | A |
| Voltage - Rated | 1.2 V |
| Size / Dimension | 0.67" Dia x 1.97" H (17.0mm x 50.0mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Weight | 40.37 g |
| Series | TWICELL |
| Capacity | 1.9Ah |
| Standard Charge Time | 16Hrs |
| Battery Chemistry | Nickel Metal Hydride |
| Shipping Info | - |
| Mfr | FDK America, Inc., a member of Fujitsu Group |
| Shelf Life | - |
| Package | Bulk |