HRHF-200FR-10/97
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
HRHF-200FR-10/97
Beschreibung:
HEATSHRINK 2" X 0.833' BLACK
Benutzer handbuch
Inner Diameter - Recovered 0.374" (9.50mm)
Shrink Temperature 80°C
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.105" (2.67mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Obsolete
Series HRHF-FR
Shrinkage Ratio 5.6 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 2.000" (50.80mm)