HRSR-175FR-10
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
HRSR-175FR-10
Beschreibung:
HEATSHRINK 1 3/4" X 0.833' BLACK
Benutzer handbuch
Inner Diameter - Recovered 0.320" (8.13mm)
Shrink Temperature 90°C
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.095" (2.41mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Series HRSR-FR
Shrinkage Ratio 5.6 to 1
Type Tubing, Semi Rigid
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 1.750" (44.45mm)