HS2820810000G
Amphenol Anytek
Produkt-Nr.:
HS2820810000G
Hersteller:
Amphenol Anytek
Beschreibung:
TERM BLOCK 7POS 45DEG 10MM PCB
Benutzer handbuch
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 7
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Thermoplastic
Color Gray
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-28 AWG
Number of Levels 4
Series HS
Voltage 300 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.394" (10.00mm)
Mating Orientation 45° (135°) Angle with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features -
Package Bulk
Current 10 A