HSA50R56J
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
HSA50R56J
Beschreibung:
RES CHAS MNT 0.56 OHM 5% 50W
Auf Lager : 39
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.008" L x 1.181" W (51.00mm x 30.00mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 560 mOhms
Series HS, CGS
Power (Watts) 50W