HSC10060RJ
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
HSC10060RJ
Beschreibung:
RES CHAS MNT 60 OHM 5% 100W
Auf Lager : 31
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.579" L x 1.870" W (65.50mm x 47.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 60 Ohms
Series HS, CGS
Power (Watts) 100W