HSC100R044J
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
HSC100R044J
Beschreibung:
RES CHAS MNT 0.044 OHM 5% 100W
Auf Lager : 80
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.579" L x 1.870" W (65.50mm x 47.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 44 mOhms
Series HS, CGS
Power (Watts) 100W