HSC1501K8K
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
HSC1501K8K
Beschreibung:
RES CHAS MNT 1.8K OHM 10% 150W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 3.858" L x 1.870" W (98.00mm x 47.50mm)
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 1.8 kOhms
Series HS, CGS
Power (Watts) 150W