HSC1503R3J
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
HSC1503R3J
Beschreibung:
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 150W
Auf Lager : 24
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 3.858" L x 1.870" W (98.00mm x 47.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 3.3 Ohms
Series HS, CGS
Power (Watts) 150W