HSC25047RJ
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
HSC25047RJ
Beschreibung:
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 250W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 4.291" L x 2.874" W (109.00mm x 73.00mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 47 Ohms
Series HS, CGS
Power (Watts) 250W