HSC300R56J
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
HSC300R56J
Beschreibung:
RES CHAS MNT 0.56 OHM 5% 300W
Auf Lager : 58
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 5.039" L x 2.874" W (128.00mm x 73.00mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 560 mOhms
Series HS, CGS
Power (Watts) 300W