Zuhause / Hard Metric, Standard / HSHM-S176D4-8AP1-TG30
minImg
HSHM-S176D4-8AP1-TG30
3M
Produkt-Nr.:
HSHM-S176D4-8AP1-TG30
Hersteller:
3M
Beschreibung:
CONN RECEPT 176POS 2MM PRESS-FIT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 8
Number of Positions 176
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 1 A
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage Backplane
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Series MetPak™ HSHM
Connector Style D 22
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)