HSM3100JE3/TR13
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
HSM3100JE3/TR13
Paket:
DO-214AB
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO214AB
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 100 V
Series -
Package / Case DO-214AB, SMC
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 810 mV @ 3 A
Mfr Microchip Technology
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 3A